چهارشنبه 24 مهر 1398   04:00:51
اخبار
10:231396/9/1 چهارشنبه
رئیس  امور بازرسی شرکت ملی گاز ایران؛
پیشگیری شامل کلیه تدابیر و فعالیت هایی می شود که از بروز و افزایش فساد در سازمان جلوگیری کند و این یکی از مؤثرترین و کم هزینه ترین راه  برای مبارزه با فساد است.


امجدی پور ضمن تشریح مسأله فساد اداری اظهار داشت  این بیماری اداری در تعاملات انسان ها با یکدیگر و هنگام تعارض منافع آنان با منافع عمومی و سازمان پدید می آید که به دوصورت می توان از بروز آن پیش گیری کرد ابتداء با شناسایی و حذف عللی که موجب بروز فساد در سازمان می شود سپس با تقویت عواملی که میزان مقاومت ما را در مواجه با فساد افزایش می دهد.
رییس امور بازرسی در ادامه افزود: این حرکت امری نیست که به آسانی بدست آید؛ لازمه آن بهره گیری از توان و تجربه همه همکاران در این مهم است.
وی هدف از برگزاری این نشست را آشنایی بیشتر اعضا با قوانین و مقررات موجود در حوزه سلامت اداری و تجارب کشورهای موفق دانست و با اشاره به تاریخچه شکل گیری کمیته های سلامت اداری به تبیین شاخص ها و سنجه های الگوی سنجش سلامت اداری پرداخت.

ایشان با تاکید بر لزوم شناسایی عوامل آسیب زننده سلامت اداری  به تشریح  چگونگی رفع این علل که موجب بروز فساد در دستگاه های اجرایی می شود پرداخت و تاکید کرد این امرتاثیر بسزایی در ارتقای سلامت اداری خواهد داشت.


امجدی پور  ضمن قدردانی از تلاش های صورت گرفته به منظور اجرا و پیاده سازی قانون ارتقای سلامت نظام اداری  و مقابله با فساد اذعان داشت:در این زمینه تصویبنامه  حقوق شهروندی در نظام اداری که تقویت کننده دو شاخص شفافیت و پاسخگویی می باشد نیز برای اجرا ابلاغ شده است.


 وی در ادامه افزود:در یک نظام اداری سالم باید به پیشگیری بیش از درمان  اهمیت داده شود  چرا که این راه کم هزینه ترین ، بهترین و موثرترین راه  و تجربه کشورهای موفق در مبارزه ریشه ای  با  این سرطان اداری است.


    همچنین او خاطر نشان کرد : هیج سازمانی به توسعه و تعالی دست نخواهد یافت مگر اینکه از سلامت اداری برخوردار باشد لذا ارتقای سلامت اداری موضوعی بسیار مهم  در تمام حوزه‌های سازمانی می باشد در حال حاضر  شرکت ملی گاز ایران گام‌های بلندی  در این زمینه برداشته است که برای تقویت ، ترویج و غنی سازی آن  نیاز به همراهی و همکاری همه مجموعه ها دارد. 


 رئیس  امور بازرسی شرکت ملی گاز ایران با اشاره  به اینکه حرکت درمسیر سلامت اداری باید بصورت نظام مند و پایدار باشد  و از انجام کارهای خارج از چارچوپ و سلیقه ای، مقطعی و متکی به شخص کاملاً پرهیز کرد  افزود: این امر نیاز به استمرار و تعامل همه مجموعه دارد لذا در این رابطه وظایف کمیته ها تدوین، فرمت  گزارش دهی آنان تنظیم  و سامانه سنجش سلامت اداری طراحی و گزارش عملکرد شرکت ها در این زمینه حسب دستور معاون محترم وزیر و مدیر عامل در مجمع عمومی نیز مطرح می شود.

تاریخ به روز رسانی:.
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما