چهارشنبه 24 مهر 1398   03:28:01
09:081396/6/28 سه‌شنبه
مشاور وزیر و مدیر‌کل بازرسی وزارت نفت:
شفافیت، چکیده قانون ارتقاء سلامت نظام اداری و مقابله با فساد است

سید رحیم عقیق، مشاور وزیر و مدیرکل بازرسی وزارت نفت در مراسمی که روز سه‌شنبه ۲۸ شهریورماه به منظور تجلیل از اقدامات شرکت ملی گاز در اجرای ماده ۲۸ قانون ارتقاء سلامت نظام اداری و مقابله با فساد و نیز بخشنامه وزیر نفت در این خصوص و قدردانی از این شرکت به عنوان شرکت برگزیده در حوزه ارتقاء سلامت اداری در صنعت نفت با حضور مهندس حمیدرضا عراقی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، محمدهادی امجدی‌پور، رئیس امور بازرسی شرکت ملی گاز ایران و نیز رؤسای بازرسی چهار شرکت اصلی و جمعی از مسؤولان بازرسی وزارت نفت در ساختمان ستاد این شرکت برگزار شد، با بیان این مطلب، اظهار کرد: در جمع‌بندی‌های به عمل آمده در خصوص رعایت معیارهای شاخص سلامت اداری، شرکت ملی گاز ایران جزو برترین های وزارت نفت شناخته شد که بدین وسیله از زحمات مهندس عراقی تشکر و قدردانی کرده و امیدوارم که در سال‌های آتی وضعیت ما در این خصوص هر روز بهتر از دیروز شود و نمرات ما در در بالاترین وضعیت قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در بحث پیشگیری، ما به دو منبع قانون ارتقای سلامت نظام  اداری و بهره‌گیری از تجارب موفق کشورهای توسعه‌یافته در حوزه مبارزه با فساد مراجعه کرده‌ایم، افزود: با این حال با توجه به بخشنامه وزیر نفت در خصوص اجرایی کردن ماده ۲۸قانون، اولویت را در حوزه پیشگیری قرار دادیم تا بتوانیم مشکلات مبتلابه در این زمینه را شناسایی و اصلاح کنیم.

این مقام مسئول تصریح کرد: شروع کار با خودارزیابی در شرکت‌ها برنامه‌ریزی شد و در این راستا، ما دو هدف را دنبال کردیم؛ مشارکت عمومی در ارتقای سلامت اداری و سپس استفاده از خود مدیران که نسبت به چگونگی عملکردها در سازمان متبوع خود، نظارتی داشته باشند.

عقیق در ادامه، افزود: به همین منظور، در این رابطه، 9 معیار و شاخص اصلی سنجش سلامت اداری که از طرف شورای دستگاه‌های نظارتی مبنای عملیاتی شدن ماده ۲۸ قرار گرفت و به تمامی دستگاه‌های اجرایی کشور ابلاغ شد. این 9 شاخص شامل؛ قانون‌گرایی به عنوان رکن اول، شفافیت به عنوان اساسی‌ترین موضوعات، توسعه سامانه‌های الکترونیکی، کنترل نظارت‌های داخلی، پاسخگو بودن دستگاه‌ها، انضباط اداری ومالی، آموزش و مهارت، شایسته‌سالاری و الگوی مصرف و بهره‌وری می‌شود.

به گفته عقیق، شفافیت، چکیده قانون ارتقاء سلامت نظام اداری و مقابله با فساد است؛ بدین معنی که هرچقدر سازمانی در کشور شفاف‌تر عمل کند، می‌تواند مدعی شود که در سلامت بیشتری قرار دارد.

مدیرکل بازرسی وزارت نفت با بیان این که در جمع‌بندی‌های انجام‌شده، شرکت ملی گاز ایران جزو برترین شرکت‌های ما شناخته شد، خاطرنشان کرد: ما وظیفه خود دانستیم که در این جلسه از زحمات و تلاش‌های شما (مهندس عراقی) که با مدیریت خلاق و مدبرانه خود و همراهی و همفکری آقای امجدی‌پورو همکاران‌شان، موفق به عملیاتی کردن ماده 28 در شرکت‌ها و واحدهای زیرمجموعه خود شدید و این 9 شاخص را در دستور کارشان قرار دادید، تشکر و قدردانی کنیم.

مشاور وزیر در پایان سخنان خود، اظهار امیدواری کرد که انشاءالله در طی این مسیر و در سال‌های آتی، وضعیت‌ شرکت‌ها از منظر سلامت اداری روز به روز به سوی بهبود رفته و تمامی مدیران در صنعت نفت بتوانند نمره عالی را بگیرند.

كلمات كليدي : سید رحیم عقیق , سید رحیم عقق
تاریخ به روز رسانی:.
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما